Deteljica, oddelek v OŠ Bistrica in kovor

Enota Deteljica leži v urbanem naselju Bistrica pri Tržiču.

Ima ograjeno igrišče z igrali, peskovniki in veliko travnato površino, ki otrokom nudi in omogoča gibanje na svežem zraku v vseh letnih časih. Igrišče bogati pokrit peskovnik, ki nudi bivanje na prostem tudi v deževnem vremenu. Najmlajšim otrokom omogoča varno vsakodnevno bivanje na prostem terasa, na katero je dostop iz igralnice.

V matični enoti imamo 10 oddelkov. Oddelki so razporejeni po skupinah od najmlajših do najstarejših v ustrezno opremljenih igralnicah. K matični enoti spadata še oddelek v OŠ Bistrica, kjer so otroci pred vstopom v šolo, in enota Kovor, v kateri so trije oddelki.

Okolje nam nudi bogate možnosti za sodelovanje. Najtesneje sodelujemo z domom starostnikov (Dom Petra Uzarja), ki stoji v bližini našega vrtca. Otroci s svojimi obiski in nastopi popestrijo in obogatijo življenje stanovalcev ob različnih priložnostih. Povezujemo se še z: OŠ Bistrica, Policijo, Knjižnico Toneta Pretnarja, Gasilskim društvom Bistrica…

Vrtec Tržič je javni zavod. V njem je vključenih več enot.

Uprava: Vrtec Tržič Enota Palček Cesta Ste Marie aux Mines 28 4290 Tržič